Gostujuće predavanje Dr. Gizem Kurt iz Turske na Odjelu za ekonomiju

Na Odjelu za ekonomiju Sveučilišta u Zadru, u sklopu Erasmus+ programa, održano je gostujuće predavanje koje je održala profesorica Dr. Gizem Kurt s Yasar Sveučilišta u Turskoj. Predavanje je bilo namijenjeno studentima 1. godine kolegija Marketing.

Profesorica Kurt započela je predavanje uvodom u svijet marketinga, objašnjavajući osnovne pojmove i strategije koje su ključne za razumijevanje tržišta. Nakon pauze, predavanje se nastavilo zanimljivom temom o održivoj potrošnji, s naglaskom na koncept dobrovoljne jednostavnosti, koji potiče osviještene i odgovorne potrošačke navike.

Poseban dio predavanja bio je interaktivan – studenti su imali priliku okušati se u ulozi marketinških stručnjaka te kroz praktične primjere steći vrijedna znanja iz struke. Zanimljiva rasprava koja je uslijedila otvorila je pitanja o ulozi marketinga u promicanju održivih praksi i kako se mladi stručnjaci mogu prilagoditi sve većim izazovima održivosti u poslovanju.

Zahvaljujemo profesorici Gizem na izuzetnom predavanju i veselimo se budućoj suradnji!